Міжнародні зв'язки

Відділ міжнародних зв'язків

Міжнародні зв'язки університету є одним із пріоритетів керівництва університету. Ректорат планомірно розширює науково-освітні зв'язки з вузами близького та далекого зарубіжжя, з міжнародними науково-дослідними організаціями. 

Зустріч з почесним доктором університету Гельмутом КолемОсновні напрями співпраці університету із зарубіжними навчальними закладами: виконання спільних наукових проектів та програм, академічні обміни науковцями, викладачами, студентами, читання лекцій провідними зарубіжними професорами та науковцями, стажування науковців, викладачів і студентів, організація міжнародних наукових конференцій, семінарів, симпозіумів та участь в них, підготовка аспірантів, ознайомлення зарубіжних лісівників і студентів з веденням лісового господарства в Україні.

Університет є членом і бере участь у роботі таких міжнародних організацій:
- IUFRO - міжнародна спілка лісових дослідницьких організацій (з 1994р.);
- EFI - Європейський лісовий інститут (з 1998р.);
- IFSA - міжнародна асоціація студентів-лісівників (з 1998р.);
- SILVA NETWORK - академічна мережа європейських університетів (з 1999р.);
- IIAREP - міжнародний інститут-асоціація регіональних екологічних проблем ( з 1991р.).
- COST - Європейська кооперація в наукових і технічних дослідженнях (з 2007 р.).
Університет співпрацює з такими вищими навчальними закладами та науковими установами зарубіжжя:
- Англія - університет м. Йорк;
- Бельгія - університет м. Гент;
- Білорусь - Білоруський державний технологічний університет, м. Мінськ;
- Іспанія - Вища лісотехнічна школа Мадридського політехнічного університету;
- Італія - університет м. Падуя;
- Німеччина - університет м. Фрайбург;
- Польща - Вища сільськогосподарська академія, м. Краків; університет ім. М. Кюрі- Склодовської, м. Люблін; Головна школа сільського господарства та Науково-дослідний інститут лісового господарства, м. Варшава;
- Росія - Московський державний університет лісу, м. Митищі; Санкт-Петербурзька лісотехнічна академія, м. Санкт-Петербург; Воронезька лісотехнічна академія, м. Воронеж; Уральський державний лісотехнічний університет, м. Єкатеринбург; Ухтинський державний технічний університет, м. Ухта;
- Румунія - університет Валахія, м. Тарговісте;
- Словаччина - Зволенський технічний університет, м. Зволен; університет ім. Коменського, м. Братислава;
- Словенія - Університет м. Любляна;
- США – Вермонтський університет, Пенсільванський університет;
- Туреччина - університет Караелмас, м. Жонгулдак;
- Угорщина - університет лісового господарства і деревинознавства, м. Шопрон;
- Чеська республіка - Чеський сільськогосподарський університет, м. Прага; університет агрономії і лісу ім. Менделя, м. Брно.
- Швеція - університет м. Лунд, університет м. Упсала.

Науковці університету залучені до виконання загальноєвропейської програми створення географічних культур бука європейського, яка координується міжнародною організацією IUFRO. Відповідно до цієї програми у Страдчівському навчально-виробничому лісокомбінаті університету на площі 2,5 га створено культури бука, які включають 70 провінієнцій з різних європейських країн. Спільно з університетом ім. Марії Кюрі-Склодовської (м. Люблін, Польща) та Львівським національним університетом ім. Івана Франка науковцями університету виконано дослідження з міжнародної програми "Наукові основи збереження та раціонального використання екосистем "Розточчя".

Галузева науково-дослідна лабораторія шліфування деревини і деревинних матеріалів кафедри технології матеріалів та інженерної графіки (наук. керівник проф. В.М. Голубець) постійно впроваджує свої наукові розробки в Білорусі та Росії.

За рахунок коштів від виконання міжнародних наукових проектів університет отримав комп'ютерне обладнання, що дало змогу створити локальну комп'ютерну мережу та підвищити ефективність використання обчислювальних ресурсів. Щорічно підвищують свою кваліфікацію в зарубіжних університетах в середньому 8 -10 викладачів. В університеті створений абсолютно новий для континентальної Європи навчальний курс "Економіка довкілля і природних ресурсів" (ENARECO) на освітньо-кваліфікаційному рівні "Магістр". Здійснено вісім випусків економістів-екологів.

Щорічно проводяться міжнародні науково-практичні конференції.
У 2006 році відбулися міжнародні конференції «Лісівництво України в контексті світових тенденцій розвитку лісового господарства» та «Екологічна Конституція Землі як економіко-правова основа глобальної стратегії сталого розвитку та екологічної безпеки планети».
У 2007 році проведено спільно з ІЮФРО міжнародну конференцію «Економіка управління та управлінський облік у контексті менеджменту сталого лісового господарства», а також разом з науковцями США та Швеції організований і проведений міжнародний науково-практичний семінар «Екологічна економіка та менеджмент сталого лісового господарства в Українських Карпатах».

1 серпня 2007 року ректор університету, академік НАН України, проф. Туниця Ю.Ю. як радник урядової делегації України на тематичних дебатах Генеральної Асамблеї ООН в м. Нью-Йорку ініціював проголошення українською делегацією ініціативи створення цілісної системи глобальної екологічної безпеки, а саме розробки глобального правового акту - Екологічної Конституції Землі. Ця ініціатива була підтверджена та розгорнута 24 вересня 2007 року у виступі Міністра закордонних справ України п. Яценюка на Зустрічі високого рівня по зміні клімату в рамках сесії Генеральної Асамблеї ООН.

Професори із Швеції, США, Німеччини в 2007 році читали курси лекцій для студентів університету з екологічної економіки та міжнародного фінансового права. В зарубіжних наукових конференціях взяли участь 16 викладачів і науковців університету. Всього в 2007 році в 15 зарубіжних країнах працювали 46 викладачів і науковців університету та 26 студентів, було прийнято 42 іноземних вчених і 24 студентів із 12 країн світу. В Польщі навчається 2 аспіранти університету, в Швеції проходять магістерську підготовку за програмою «Євролісівник» 2 бакалаври. В 2007 році активну участь у вивченні досвіду підготовки фахівців у зарубіжних вищих навчальних закладах взяли проректори проф. Криницький Г.Т. (Швейцарія), проф. Тушницький О.П. (Італія) та професори – Гузь М.М., Біблюк Н.І. (Польща, Чехія), Максимів В.М. (Італія), Копій Л.І. (США).

Почесними зарубіжними докторами університету є проф. Ю.Солтис (США), доктор Гельмут Коль, проф. Г.Ессманн, проф. Р. Брунер, проф. Л. Рудницький (ФРН), проф. Н. Луст (Бельгія), проф. Д. Петтенелла (Італія) та інші.

Ректор університету проф. Туниця Ю.Ю. представляє Україну в Міжнародній Раді ІЮФРО і є керівником робочої групи 6.17.00 – Екологічна економіка в лісовому господарстві.